A klinika rövid története
70 éves a DEOEC II. sz. Belgyógyászati Klinika
A II. sz. Belklinika 1950-ben alakult meg. Szervezését az egyetemi oktatási reform tette szükségessé. Ideiglenesen a Városi Kórház Belosztályán (Bem tér) kezdte meg működését Petrányi Gyula professzor vezetésével.
A II. sz. Belklinika 1951-ben a klinikatelepen az I. sz. Belklinikához tartozó, 40 ágyas pavilonból kialakított, önálló épületben folytatta működését. A klinika az átalakítások folytán fokozatosan bővült, ágyszáma 107-re nőtt, laboratórium, izotóplaboratórium, röntgenlaboratórium, EKG, könyvtár és ambulancia létesült..
A II. sz. Belklinika oktató munkáját 1950 őszén kezdte meg. Kezdetben belgyógyászati propedeutika előadásokat tartottak. 1955-től a Ill., IV. és V. évfolyam fele tanult a II. sz. Belklinikán. Végül felmenő rendszerű képzés folyt, előbb az I. sz. Belklinikával, később a III. sz. Belklinikával is párhuzamosan.
1958-tól speciális szakrendeléseket szerveztek a következő profilokkal. autoirnmunbetegségek, hematológia, endokrin- és anyagcsere-betegségek, pajzsmirigybetegségek, májbetegségek, gyomor-bélbetegségek. 1967-től az autoimmun és pajzsmirigyrendelés a,z 1. sz. Belklinikára került át.
A II. sz. Belklinika orvoslétszáma 1975-ig a kezdeti 6-ról 20-ra növekedett. A klinika tagjai közül több egyetemi tanár került ki: Dán Sándor, Leövey András, Jávor Tibor, Mózsik Gyula, Szegedi Gyula és Kulcsár András.
1967-ben a II. sz. Belklinika igazgatója Dán Sándor lett, mivel Petrányi Gyula professzor az I. sz. Belklinika vezetését vette át - Fornet Béla professzor elhunyta után.
Dán professzor oktató- és kutatómunkáját fáradhatatlanul végezte 1973-ban bekövetkezett haláláig. Halálát követően a II. sz. Belklinika megbízott igazgatói funkcióját Kulcsár András docens látta el, akit 1974-ben társprofesszorrá neveztek ki.
1974-ben Rák Kálmánt nevezték ki a klinika igazgatójává és tanszékvezető egyetemi tanárrá. Rák professzor igazgatása alatt a szakambulanciák köre a hepatológiai, endokrinológiai, gasztoenterológiai gondozáson túlmenően kiegészült onko-haematologiai és vascularis haematologiai (haemostasis) ellátással.
1994-ben a klinika igazgatójává Udvardy Miklós professzort nevezték ki, aki 2003-ig látta el a klinikaigazgatói feladatokat.
2003-tól a klinika szakmai igazgatói posztját Boda Zoltán professzor töltötte be 2012 nyaráig. Ekkor, miután az általa megálmodott és következetesen végigvitt klinikafejlesztéssel a korábbi klinikaépület közel kétszeresére bővült, lehetőség nyílt szervezeti átalakításokra is. A korábbi III. sz. Belklinikán működött a haematologiai ellátás egy része.
2012 július 1-vel a III.sz. Belgyógyászati Klinika Hematológiai Részlege egyesült a Hematológiai Tanszékkel, ezáltal egységes hematológiai ellátás jött létre a DEOEC -en. Az új tanszék vezetésével és a klinika irányításával Dr. Illés Árpádot bízták meg.