Bemutatkozás
A DEOEC II. sz. Belgyógyászati Klinika 100 aktív ágyán 2001 óta 5 tanszék működik. Ezek a tanszékek az alábbiak:
Haematologiai Tanszék (vezető: Prof. Illés Árpád),
Haemopoetikus Transzplantációs Központ (vezető: Prof. Udvardy Miklós)
Thrombosis és Haemostasis Központ (vezető: Prof. Boda Zoltán),
Gasztroenterológiai Tanszék (vezető: Prof. Dr. Papp Mária. egyetemi tanár),
Ritka Betegségek Tanszék (vezető: Dr. Pfliegler György habil. egyetemi docens),
Fogorvosi Orvostani Tanszék (vezető: Prof. Dr. Tornai István egyetemi tanár).
A tanszékek egyben meghatározzák a klinika profilját is, itt kerülnek ellátásra a régió onko-haematologiai (leukémiák, lymphomák) betegei, a súlyos vénás thromboemboliákban illetve veleszületett vagy szerzett vérzékenységben szenvedők. A klinika egyben regionális haemophilia és thrombophilia gondozó központ. A klinikán csontvelő transzplantációs központ működik, ahol a transzplantált betegek száma meghaladja a 250-et. A gasztroenterológiai megbetegedések teljes vertikumát ellátja a klinika, mégis kiemelhető az akut gasztrointesztinális vérzések regionális ellátása. A ritka betegségeket szinte az ország egész területéről ellátja a klinika. Új lehetőség a súlyos perifériás artériás érbetegek saját csontvelői eredetű őssejtterápiája, amit az országban elsőként, és mindmáig egyetlen centrumként végeznek. A fenti profiloknak megfelelően szakambulanciákat működtet a klinika. A klinika fekvőbeteg forgalma több mint 5.000 beteg évente, járóbeteg forgalma közel 84.000 eset évente.
Az elmúlt 60 év során a klinika épülete részben elhasználódott, ezért európai uniós pályázat keretében (TIOP 2.2.7.) jelentős bővítésen, fejlesztésen esett át, és 2011 augusztusa óta egy mindenben megújult, területében jelentősen bővült, korszerű, a XXI. század igényeinek mindenben megfelelő klinika szolgálja a magyar betegek még jobb ellátását. Térítéses betegellátás formájában a klinika külföldi betegek ellátását is végzi.
A klinika oktató munkájából kiemelhető az általános orvosképzésben a haematologia-haemostasis és a gasztroenterológia oktatása. Ezen túlmenően a belgyógyászat oktatásán belül részfeladatokat lát el a klinika a kardiovaszkuláris betegségek és a propedeutika oktatásában is.
A klinika kiemelt oktatási feladata a fogorvos-képzésben a belgyógyászat oktatása.
Az orvosképzés mellett a klinika oktatói jelentős szerepet vállalnak az orvos-továbbképzésben illetve a szakorvosképzésben is.